JB Lady Latin DanceCo jsou JB Lady Latin Dance
(latinskoamerické tance pro ženy)? 

Latinskoamerické tance znáte převážně v párové podobě z různých televizních soutěží (Bailando, Star Dance aneb Když hvězdy tančí...) či z ukázek amatérských nebo profesionálních tanečníků na plesech a jiných slavnostních akcí.  V poslední době se prosadila i sólová podoba těchto tanců. 

Při sólovém tanci je kladen důraz na technické provedení prvků, které přispívají k atraktivitě jednotlivých tanců, učíme se správné postavení těla, svůdnou chůzi, ladné pohyby paží, výraz, charakter jednotlivých tanců.

Začínáme základními kroky, které si brzy osvojíte a již v kurzu pro začátečnice si vyzkoušíte rozvinuté sestavy. Seznámíte se s tanci jako samba, cha-cha, rumba, jive, paso doble, salsa, bachata, zouk, lambada, merengue a dalšími.

 - - - video Ukázky z našich kurzů na Facebooku - - -

ROZVRH Latinsko-americké tance pro ženy

JIHLAVA - Latinsko-americké tance pro ženy

  - - - více o JB Lady Latin Dance ZDE - - - Den: Pátek Čas: 19:00 - 20:00 Délka kurzu: 10 lekcí Cena: 1490Kč (jednorázové vstupné 180Kč) (aktuální info o konání lekcí naleznete v kalendáři na Úvodní stránce) Místo: Bodymove, Jihlava - - - mapa ZDE - -...
+

Charakteristika tanců

Bachata

     Bachata je forma hudby a tance původem z Dominikánské republiky. Muzikanti se při vzniku bachaty inspirovali různými žánry. Největší vliv mělo zřejmě kubánské bolero (neplést se španělským bolerem), dále také merengue a kubánský son. Téma hudby je romantické, texty...
+

Jive

     Jive je rytmický swingový tanec původem ze Severní Ameriky, který vychází z jitterbugu a v mnohém je ovlivněný rock´n rollem, boogie-woogie a černošskými tanci. Roku 1944 vydal Viktor Silvester jeho první standardizovaný popis. Základním krokem jivu je tzv. jivová přeměna...
+

Paso doble

     Paso doble je tanec španělského původu, představuje oslavu vítězství toreadora nad býkem. Zpočátku byl mužským sólovým tancem, předváděným v krčmách, zejména po zápasech. Interpreti zpravidla napodobovali charakteristické a nejzdařilejší pohyby slavných toreadorů, tak jak...
+

Rumba

     Vášeň, touha, erotika, intimita, opětované láskyplné city i nešťastná milostná vzplanutí…to vše dokáže vyjádřit atmosféra sportovního latinsko-amerického tance s názvem rumba. Rumba byla původně tanec černošských kubánských otroků. Prolínají se v ní prvky černošské,...
+

Cha-cha

     Roku 1953 se na Kubě objevil tanec cha-cha. Jeho tvůrcem byl skladatel Enrique Jorrín, který začal kombinovat afrokubánské rytmy s prvky jazzu. Ve druhé polovině padesátých let se cha-cha rozšířila do Evropy. Byla standardizována Angličany a zařazena do stálého repertoáru...
+

Samba

     Samba vznikla pravděpodobně z lidového brazilského tance butuque. Kývavě houpavý pochod - marchas - se tančil v kruhu okolo jednoho tanečníka, který občas vyzývavým gestem zvaným sembo přivolal jednoho z tanečníků k sobě. Odtud vzešel tanec s názvem samba (v překladu...
+

Salsa

     Tanec salsa (v překladu omáčka) si získal srdce miliónů tanečních příznivců po celém světě, také v České republice je stále populárnější. Historie salsy sahá až do konce 15. století, kdy doplul Kryštof Kolumbus na Kubu. Nikdy se jí však nedostalo takové slávy jako...
+
Vytvořeno službou Webnode